Alexis Bledel

20. dubna 2008 v 12:22 |  Gilmorova děvčata

Herečka, Modelka

Datum narození: 16.09.1981 (27 let) Místo narození: Houston, Texas, USA Znamení: Panna
Životopis:
Když jí bylo osm let, rodiče ji přihlásili do místního divadla, kde učinkovala v inscenacích Čaroděj ze země Oz, Naše město a Aladin. Později šla na Lutheránskou střední školu Svatého Marka. Alexis Bledel jako 16ti letá dostala přihlášku na konkurz do modelingové agentury pořádající místní promenádní show. Všimli si jí větší společnosti a tím odstartovala její skutečná kariéra. Po maturitě na střední škole se zapsala na New Yorkskou univerzitu, kterou první rok dokončila jako herečka. Přes svoji agenturu se seznámila se současným manažerem, který ji začal posílat na přehlídky po celé Americe, kde pracovala a uplatňovala svůj talent.

Alexiina velká pauza v kariéře modelky přišla, když se v N.Y. přihlásila do konkurzu na TV seriál Gilmorova děvčata. Režisér ji ihned vyslal do L.A. kde o ní s úsměvem na tváři říkají: " Všichni jsme se do ní zamilovali, je úžasná." Nikdy nehrála v žádném seriálu, a tak pro ni role v seriálu byla současně experimentem, kterým chtěla mládeži ukázat život teenagera bez alkoholu a drog. Pilotní film k seriálu byl natočen v Torontu a první epizodu obyvatelé Ameriky mohli shlédnout uz 5. října roku 2000. Když zrovna Alexis Bledel nepracuje, ráda čte, fotografuje, poslouchá muziku, chodí do kina a tráví čas s rodinou. Ke konci června 2006 se po 3 a půl leté známosti rozešla s Milem Ventimigliem. Bohužel se už dohromady nedali.Na začátku února to Milo potvrdil.
Ještě něco navíc:
16.září 1981 se v Houstunu [v Texasu] Nanette a Martinovi narodila dcera,které rodiče dali jméno Kimberly Alexis Bledel. Malou Alex rodiče přísně vychovávalili. Učili jí slušnostem, každý týden si ke stolu večer sedali na formální večeři. Neuměla anglicky, jejím rodným jazykem je španělština,kterou se dorozumívala až do příchodu do školy. Ve škole se začala učit anglicky. Alexis vždy bylo milé,plaché děvče,které rodiče ve všem povzbuzovali. Vkládali do své dcery naději,která se později uskutečnila.
V jejích 8 letech Alexis přihlásili do místního divadla,kde vystupovala ve hrách Aladin, Čaroděj ze země Oz a Naše město. Později se toužila stát modelkou. Tento sen se jí splnin v 16-ti letech,kdy dostala přihlášku na konkurz do modelingové agentury,kterou pořádala místní promenádní show. Alexis se ''vyšším'' postavením této branže zalíbila,a tak se začala naplno věnovat modelingu. Velmi si této části kariéry užívala,zatímco byla přijata na vysokou školu. Cestovala všude možně v New Yorku,Milanu, Los Angeles a v Tokyu. Absolvovala vysokou školu a zapsala se na New Yorkskou Unverzitu.Byla tam 1 rok,ale pak na jaře v roce 2000 jí Lexiinin manažer oznámil,že skrz její modelingovou kariéru byla pozvána do Los Angeles na odvysílání pilotní série TV seriálu Gilmore Girls,která je u nás známá jako Gilmorova děvčata,kde měla ztvárnit roli Rory Gilmore. Seriál Gilmorova děvčata měl obrovský úspěch na celém světě a Alexis začala být slavná:-) Dokonce skrz známosy ve velmi populární televizní show,se neupínala jen na tento seriál a začala točit další filmy. Nejvýznamnější role měla ve filmech Sesterstvo putovních kalhot, Sin city město hříchu a Tajemství nesmrtelných. I přes tu všechnu slávu Alexis vždy pevně stála na zemi. Když zrovna nepracuje, ráda dělá úplně normální věci,jako její vrstevníci. Ráda píše, čte, fotí, chodí do kina a tráví čas se svou rodinou,která je pro ní velice důležitá.


VE ZKRATCE:
Celé jméno: Kimberly Alexis Bledel
Datum narození: 16.9.1981
Místo narození: Houston,Texas
Rodiče: Nanette Bledel (matka) a Martin Bledel (otec)
Sourozenci: Eric David Bledel (mladší bratr)
Stav: svobodná, přítel Milo Ventimiglia (v Gilmore girls ztvárnil Jesse
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama